Akademia Inteligentna

Akademia Inteligentna 3

Pytania i odpowiedzi

Akademia Inteligentna

Czyli marketing afiliacyjny. Polega on na promowaniu produktów lub usług innych firm za pośrednictwem linków afiliacyjnych. Osoba, która poleca produkt lub usługę, otrzymuje prowizję za każdą transakcję dokonaną dzięki jej poleceniu.

Afiliacja sama w sobie jest fantastycznym sposobem na dorobienie sobie do etatu podstawowego w zaciszu domowym lub też w innym miejscu bez konieczności szukania kolejnej pracy, do której trzeba dojechać i w której masz nad sobą szefa jak również jest też sposobem na zarabianie tylko na Afiliacji. Niestety są projekty, które oszukują, wykorzystują i stąd dużo słyszy się że to ściema, oszustwo itp.

Na początku należy zadać sobie pytanie: Jak działa piramida finansowa?
Zysk konkretnego uczestnika jest bezpośrednio uzależniony od wpłat późniejszych uczestników, stojących niejako niżej w tej strukturze. Myślę, że trafnym przykładem jest emerytura: Młodzi ludzie muszą pracować i blisko 50% wynagrodzenia trafia do państwa jako podatek od dochodu po to, aby te środki pieniężne mogły być wypłacone osobom starszym, które są już na emeryturze. Jeśli młodzi ludzie nie będą pracować wówczas wiek emerytalny albo poszybuje w górę, albo emerytury po prostu nie będzie.
Afiliacja natomiast funkcjonuje w inny sposób. Jest to jeden z najbezpieczniejszych i najmniej kosztownych biznesów jaki istnieje. Polecasz produkty poprzez linki polecające generowane najczęściej w programach partnerskich.
Tak więc zastanów się proszę czy chcesz zapewne szukać kolejnego etatu i męczyć się czy dołączyć do naszej Akademii Inteligentnej i polecać produkty, których ludzie w cale nie muszą kupować.

Zarabianie na afiliacji jest w pełni legalne, o ile współpracujemy z reklamodawcą lub siecią afiliacyjną w legalny sposób.

Nie! Akademia Inteligentna jest projektem, który ma na celu pomóc i nauczyć zarabiać dzięki programom partnerskim. To program partnerski płaci za polecanie. Dzięki temu zarabiamy razem, ale uzależnione jest to od naszego zaangażowania ponieważ program partnerski wynagradza dodatkowo osoby, które nauczą inne osoby skutecznie polecać. Taki miły dodatek, z którego chcemy korzystać, aby zwiększyć nasze wynagrodzenie.

1. Chcemy być najlepszym, a jednocześnie największym projektem afiliacyjnym w Polsce, który faktycznie pomoże setkom, a nawet tysiącom osób wyjść z problemów finansowych lub też po prostu dać zarobić tym, którzy tego chcą i będą coś w tym kierunku robić.
2. Narzędzia, które posiadamy w projekcie są bezpłatne jak i płatne. Te, które są płatne pozwalają zminimalizować Twój wydatek, jeśli chcesz działać w marketingu afiliacyjnym jak również pomaga rozwijać się projektowi i wdrażać coraz to nowe rzeczy. Opłata za hosting, domenę, SSL, konserwacje na stronie, osoby do zarzadzania stroną, księgowość, paczki leadów ułatwiających, oryginalna grafika tylko dla naszej strony itp. Wydatków i możliwych udoskonaleń jest dużo. Jeśli projekt ma się rozwijać i stabilnie funkcjonować niewielkie opłaty są nieuniknione.

Nasz projekt powstał z myślą o uczciwym zarabianiu. Nikt nie chciałby przystąpić do projektu, który oszukuje innych, który obiecuje niestworzone rzeczy, szybki zarobek itp. Staramy się jasno przedstawić, co trzeba zrobić, w jaki sposób, dzięki temu każda ze stron odnosi korzyści.

Poprzez samo zarejestrowanie w programie partnerskim – NIC!
Jeśli nauczymy Cię zarabiać, program partnerski dodatkowo mnie wynagrodzi do 15%. Te pieniądze nie są Tobie zabierane. Po prostu jest to premia za to, że Cię nauczyłem/am. Wiele osób, projektów (tych oszukańczych) nie korzysta z tego, a według nas jest to kolejna ścieżka dywersyfikacji. Z pewnością fajnie byłoby mieć zespół złożony co najmniej z kilkudziesięciu osób, które zarabiają, a program partnerski dzięki temu wynagradza Cię dodatkowymi pieniędzmi.

Nie martw się! Prawie każdy nie ma na początku nie ma komu polecać produktów ponieważ posiada wystarczającej wiedzy na ten temat.
Spokojnie… nie będziesz polecał/a tego znajomym, ani rodzinie.

Są osoby, które są introwertykami. Nie skreśla to ich z polecania. Afiliacja jest dla każdego, nawet jeśli nie posiada się doświadczenia i umiejętności. Uczymy, szkolimy, objaśniamy, a gdy będzie się gotowym wtedy przystępujemy do działania.

Każdy może dołączyć. Nie ma znaczenia, czy jesteś blogerem, influencerem, masz konto na Facebooku, Instagramie, TikToku, jesteś wydawcą serwisu tematycznego czy może… w ogóle nie masz swojej witryny lub swojego miejsca w sieci, ale chcesz promować poprzez program partnerski. Możesz to zrobić wysyłając link partnerski, publikując go czy wysyłając mailem.

Nie. Całość leży w naszym interesie, aby nasz projekt był coraz bardziej rozpoznawany, szanowany i aby coraz więcej osób dołączyło do nas. Każda osoba, która dołącza do naszego projektu automatycznie zapisuje się do newslettera, z którego może się oczywiście wypisać.

1. Mieć ukończone 18 lat (pełnoletność),
2. Posiadać obywatelstwo polskie,
3. Posiadać ważny dowód osobisty,
4. Mieć chęć do działania,
5. Być otwartym na nowe możliwości,
6. Wierzyć w siebie,
7. Być cierpliwym.

1. Osoby bezrobotne, na etacie lub prowadzący swoją firmę,
2. Osoby na urlopie macierzyńskim lub wychowawczym,
3. Osoby ubezpieczone w KRUS,
4. Osoby zarejestrowane w Urzędzie Pracy, ale nie pobierające zasiłku.

1. Osoby na L4 (Można przetrzymać i nie wypłacać pieniędzy przez okres zwolnienia. Można sobie kumulować wynagrodzenie w programie partnerskimi dopóki pieniądze nie zostaną wypłacone na Twoje konto bankowe. To tak jak byś nigdzie nie pracował/a. Jest też możliwość zarejestrowania konta w programie partnerskim na kogoś innego np. męża,
2. Osoby pobierające zasiłki m.in. na niepełnosprawnego członka rodziny, renty rodzinne, renty chorobowe. W tej sytuacji osoby powinny dowiedzieć się u źródła czy mogą sobie dorobić ponieważ jest możliwość dorobienia sobie do pewnej kwoty.
3. Osoby, które mają komornika na koncie bankowym (duże prawdopodobieństwo, że to co zarobisz i znajdzie się na Twoim koncie komornik pobierze z konta bankowego).

Jeśli masz zadłużenie komornicze, na koncie bankowym musi pozostać co najmniej 2200 zł. Jeśli masz więcej kont bankowych – suma liczy się ze wszystkich kont bankowych i wynosi również 2200 zł. Tych pieniędzy komornik nie może zabrać. Jeśli płacisz alimenty, komornik nie może zabrać więcej niż 60% wynagrodzenia. Jeśli w obydwu przypadkach masz zaległości, sprawa wyglądać może zupełnie inaczej. Najlepszym rozwiązaniem jest skontaktowanie się z odpowiednią do tego osobą.

Są to dwa programy partnerskie, z którymi współpracujemy i które będą Tobie płaciły za polecanie poprzez ich panel.
A) Comperia.pl powstała 8 maja 2007 roku. Program partnerski ComperiaLead jest jej częścią. 30 stycznia 2014 roku, firma znalazła się na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Cena 1 akcji wyniosła wtedy 20 zł.
B) eBrokerpartner.pl powstał w 2007 roku pod nazwą Mediasoft Polska. Właścicielem serwisu jest Rankomat.pl – popularna porównywarka ubezpieczeń OC i AC.

Wszystko zależy od Twojego zaangażowania. Nie ma górnego limitu. Są osoby, które poświęcają na afiliację stosunkowo mało czasu i naturalnie mniej zarobią, są też takie, którym faktycznie zależy na tych 1500-3000 dodatkowych złotych miesięcznie, a zdarzają się również i takie, dla których afiliacja jest jedynym źródłem dochodu i mogą nie pracować na etacie.

Nie musisz mieć firmy, możesz dołączyć do programu partnerskiego jako osoba prywatna i to jest nawet wskazane, ze względu na niższy podatek ryczałtowy w Urzędzie Skarbowym.

W chwili poprawnego zarejestrowania się w programie partnerskim zostaje zawarta umowa dzierżawy powierzchni reklamowej. Na swojej stronie internetowej i w innych miejscach będziesz mógł promować produkty.

Programy partnerskie przeznaczone są dla osób pełnoletnich. Nie wymagają od Ciebie skanu dowodu, dlatego konieczne jest podanie numeru PESEL, aby mogły potwierdzić Twój wiek. Numer PESEL jest również potwierdzeniem, że Ty to Ty. Podczas kontroli Urzędu skarbowego lub innego organu muszą udowodnić do kogo trafiły pieniądze zarobione w programie – numer PESEL będzie wyznacznikiem dla odpowiedniego organu.

Tak. Zrezygnować możesz w dowolnym momencie bez ponoszenia dodatkowych kosztów zarówno w programach partnerskich (Konto możesz, ale nie musisz usunąć. Być może w przyszłości wrócisz ponownie do zarabiania na afiliacji.) jak i w Projekcie Akademii Inteligentnej.

1. CPS (Cost Per Sale):
Otrzyma się wynagrodzenie w momencie uruchomienia produktu finansowego (np. konta osobistego) po wypełnieniu wniosku lub formularza (leada), gdy bank powiadomi program partnerski o finalizacji procesu. Otrzymać można stałą stawkę za wniosek lub procent od wartości transakcji. Tabele wynagrodzenia podane są w panelu programu partnerskiego.
2. CPL (Cost Per Lead):
Otrzyma wynagrodzenie już za samo wypełnienie leada przez internautę. Produkt nie musi zostać uruchomiony – dla banku liczy się tylko pozyskanie danych potencjalnego klienta.

Wniosek, który jest wypełniany o otwarcie konta bankowego pojawi się w panelu programu partnerskiego. Bank zapoznaje się z wnioskiem złożonym przez klienta. Jeśli spełnił on warunki prowizji, wówczas przekazuję tę wiadomość, do programu partnerskiego, a on przyznaje nam pieniądze i uwzględnia w naszym panelu. Następnie zlecamy wypłatę tej kwoty na nasze konto bankowe. (Jeśli warunki prowizji nie zostaną spełnione, wówczas odpowiedni komunikat pojawi się w naszym panelu). Od momentu wypełniania wniosku przez klienta do momentu pojawienia się pieniędzy w naszym panelu programu partnerskiego powinno minąć od 1 do 3 miesięcy. Jeśli się przedłuża, prawdopodobnie warunki prowizji nie będą spełnione.

Nie. Zgodnie z obowiązującym prawem, programy partnerskie wypłacają całość wynagrodzenia bez potrąceń na ZUS i ubezpieczenie zdrowotne.

Tak! Każdy, niezależnie od wieku powinien rozliczać się z zarobionych pieniędzy w programach partnerskich.

Tak. Każdy bez wyjątku musi zapłacić podatek ryczałtowy niezależnie czy pracuje gdzieś indziej, uczy się itp.

1. Należy uwzględnić zarobione pieniądze w rocznym zeznaniu PIT (jeśli jesteś osobą fizyczną) lub przychodach Twojej firmy (jeśli do sieci afiliacyjnej dołączyłeś jako firma). Rozliczenie przychodu przez wydawcę – właściciela stron internetowych, który nie prowadzi działalności gospodarczej jest jego obowiązkiem. Wynika to z art. 10 ust.1 pkt 6 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Sieć afiliacyjna nie ma obowiązku wystawienia wydawcy PIT-u.
2. Od każdego przychodu trzeba zapłacić podatek dochodowy:
– ryczałem 8,5 % (do kwoty 100 000 zł rocznie),
– ryczałtem 12,5 % (nadwyżka powyżej 100 000 zł rocznie).
3. Jeśli rozliczasz się co miesiąc to do 20 dnia następnego miesiąca musisz zapłacić podatek dochodowy na specjalnie utworzony mikro rachunek podatkowy.
Jeśli rozliczasz się kwartalnie to do 20 dnia miesiąca, w którym kończy się kwartał musisz zapłacić podatek dochodowy na specjalnie utworzony mikro rachunek podatkowy.
4. Mikro rachunek podatkowy utworzysz korzystając z generatora na https://www.podatki.gov.pl lub otrzymasz go w dowolnym urzędzie skarbowym. Wystarczy, że podasz: PESEL, jeśli jesteś osobą fizyczną i nie prowadzisz działalności gospodarczej.

Konta bankowe są kwintesencją tego, jak można w prosty sposób zarobić na ich polecaniu. Jakby nie patrzeć, konta bankowe są tym co napędza nasz projekt, tym co pozwoli nam zarobić w uczciwy sposób. Prawie każdy się ich boi. Załóżmy je, spełnijmy warunki, zgarnijmy premie bankowe i prowizje (pomóżmy sobie nawzajem), usuńmy te konta bankowe za kilkanaście tygodni i zapomnijmy.

Tak, jest to technicznie do wykonania i nie możemy tego Tobie zabronić, ale w tym momencie zamykają Ci się drzwi do naszego projektu. NIE ODWRACALNIE! Zarobisz jednorazowo, a nasz projekt pozwala zarabiać każdego dnia.

Nie! Nie bierzemy pożyczek ani nie instalujemy żadnych innych aplikacji po za tymi prosto od banków (aplikacja mobilna na telefon ze sklepu np. Google Play – posiada większość osób).

Tylko te bezpośrednio od banków, w których masz swoje konta bankowe, ale nie jest obowiązkowe. Powiedziałbym nawet, że ułatwiają zarządzanie kontem bankowym. Jeśli chodzi o instalowanie innych aplikacji to takich u nas nie ma.

Nie! Pewnie nie raz słyszałeś/aś, że ktoś na kogoś wziął kredyt w banku czy pożyczkę. Posiadając TYLKO Twoje dane, takie jak: imię, nazwisko, adres i pesel nikt nie jest w stanie zaciągnąć długów na Twoje konto.
Dlaczego? Dane, które podajesz wypełniając wniosek w banku czy u pożyczkodawcy, musisz obecnie potwierdzić zarówno skanem dowodu, osobistym stawieniem się w oddziale lub potwierdzeniem przelania jakiejś kwoty na wskazany przez reklamodawcę numer.

Nie! Całą wiedzę jaką przekażemy Ci (część tej wiedzy jest zawarta w Twoim działaniu) jest całkowicie za darmo. Zapoznamy Cię z nią w rozdziale 4 naszego projektu. Dlaczego za darmo? Chcemy skorzystać z tego co dają nam programy partnerskie, a mianowicie dodatkowo płacą za to, że Cię nauczymy i będziesz zarabiać. Jeśli Ty zarabiasz – programy partnerskie zapłacą nam dodatkowo 5-15%. Dodatkowo chcemy, aby nasz projekt był dla możliwie jak największej liczby ludzi.

Nie! Prawdopodobnie w każdym innym projekcie afiliacyjnym musiał/a byś zakupić hosting, domenę, certyfikat bezpieczeństwa SSL i przede wszystkim stworzyć stronę od podstaw co byłoby zapewne bardzo trudne bez żadnej wiedzy informatycznej.
Natomiast nasz projekt wychodzi z założenia, że w większym stopniu zależy nam budowaniu relacji, więzi, współpracy, dostarczeniu do tego odpowiednich narzędzi jak najmniejszym kosztem. Nie będziesz musiał/a zajmować się tym wszystkim sam/a. W 5 rozdziale zostanie Tobie stworzonych kilka podstron na naszej stronie projektu, dzięki którym będziesz mógł/mogła zacząć zarabiać.

Blokujemy tylko te osoby, które odzywają się do nas w nieelegancki sposób, ubliżają, oskarżają bez podstawnie, hejtują z nudów itp. Nikt nie życzyłby sobie takiego zachowania, a więc by nie tracić czasu i sił po prostu blokujemy takie osoby jeśli normalna rozmowa nie przynosi rezultatu.

Gdy nasza społeczność powiększy się, będziemy starali się przynajmniej raz w roku organizować spotkania integracyjne w różnych częściach Polski.

Głównym problemem jest to, że większość projektów afiliacyjnych musi oszukiwać by zarobić. Nasz projekt musi skonfrontować się z takimi opiniami o oszustwie i wytyczać własną, uczciwą drogą budując przy tym swoją reputację i zbierając pozytywne opinie.

Naszym zdaniem jest to spowodowane tym, że znaczna ilość projektów afiliacyjnych jest nieuczciwa. Do pewnego momentu mentorzy, liderzy są zainteresowani tylko tym, aby klient założył tych chorych aż 6 kont bankowych, po czym kontakt się urywa.

Każda osoba, która dołącza do projektu, jest przez nas weryfikowana. W przypadku podejrzeń o oszustwo, przekręty itp. zostaje przez nas “wzięta pod lupę”. Gdy oskarżenia będą podstawne, wówczas może być takiej osobie zablokowany dostęp do naszego projektu. Nie chcielibyśmy nikogo blokować, ale gdy sytuacja tego będzie wymagała i będzie się to odbijało na dobru innych, wówczas będzie to konieczne.
Jeśli chodzi o nasz projekt:
Prowadzimy zajęcia szachowe w szkołach podstawowych na terenie całego kraju (aktualnie ponad 170 szkół). Mamy autorski program zajęć dla dzieci złożony z zeszytów ćwiczeń z łamigłówkami i zadaniami szachowymi. Organizujemy turnieje szachowe. Prowadzimy również zajęcia on-line. Mamy wykwalifikowaną kadrę trenerów i instruktorów z wieloletnim doświadczeniem. Nie możemy sobie pozwolić na utratę wizerunku ponieważ znacząco odbiłoby się to na akademii szachowej, którą wcześniej zbudowaliśmy.

Tak, jak najbardziej. Zdajemy sobie sprawę, że każdy ma inną sytuację w życiu i ona może się zmieniać. Czasem się pogorszy, czasem polepszy. Czasem znajdziemy więcej czasu, czasem mniej. Działasz wtedy kiedy chcesz.

Posiadamy przygotowane gotowe bazy, które możesz u nas nabyć, jeśli nie wiesz skąd pozyskiwać klientów. Pozwolą Tobie zaoszczędzić czas i pieniądze jak również wyczekiwanie na rezultat. Alternatywą jest ogłaszanie się, promowanie, polecanie we własnym zakresie i we własnych możliwościach wykorzystując swoją inwencję twórczą.

 
Scroll to Top